Systemy sygnalizacji włamania i napadu

Systemy alarmowe – Katowice

Postęp technologiczny oraz wzrastający odsetek włamań i napadów w obiektach prywatnych i komercyjnych sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na montaż alarmu. W Elprotect wykonujemy najbardziej zaawansowane systemy alarmowe na terenie Katowic i okolicznych miejscowości w województwie śląskim. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się systemy antywłamaniowe w Zabrzu.

Systemy sygnalizacji włamania i napadu są doskonałym uzupełnieniem wszelkich zabezpieczeń mechanicznych. Zadaniem tego rodzaju systemu jest jak najszybsze wykrycie intruza na chronionym obiekcie, próby wejścia lub nawet podejścia do obiektu oraz poinformowania o tym ochrony. Dobrze wykonany system alarmowy to znaczne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na terenie danego obiektu/posesji.

Jak działają systemy sygnalizacji włamania i napadu?

System SSWiN ma za zadanie szybko i skutecznie wykrywać intruza, który wtargnął na teren chronionego obiektu i przekazać tę informację dalej (ochrona, policja, właściciel obiektu) celem podjęcia działań prewencyjnych. Najczęściej stosowaną metodą pozwalającą na wykrycie włamania są czujki podczerwone montowane w odpowiednich miejscach, przekazujące swoje odczyty do centralki alarmowej. System może być dodatkowo wyposażony w czujki innych typów (magnetyczne, ultradźwiękowe i inne) oraz być zintegrowany z systemami pracującymi na terenie chronionego obiektu (zamki, rygle elektromagnetyczne).

Elementy składowe antywłamaniowego

Oferowane przez nas systemy antywłamaniowe składają się z wielu podzespołów. Są to:

  • centrala alarmowa,
  • czujniki pasywne podczerwone,
  • aktywne bariery podczerwone,
  • czujniki alarmowe różnego typu (ultradźwiękowe, mikrofalowe, wibracyjne, magnetyczne),,
  • czujniki stłuczenia szkła
  • przyciski alarmowe.

Nasza oferta w zakresie systemów alarmowych

W ramach naszej oferty systemów alarmowych proponujemy:

  • projekt instalacje alarmowej,
  • montaż instalacji sygnalizowania włamania i napadu,
  • skonfigurowanie systemu monitorowania,
  • prace serwisowe oraz konserwacyjne istniejących systemów sygnalizacji włamania i napadu.

Kompleksowa obsługa systemów antywłamaniowych na Śląsku!

Tworząc ofertę Elprotect, jako cel postawiliśmy sobie świadczenie pełnego zakresu usług obejmujących systemy alarmowe na terenie całego województwa śląskiego. Jeżeli więc interesują Państwa profesjonalne systemy alarmowe w Chorzowie lub okolicach, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Jesteśmy cenioną firmą z branży elektrotechnicznej, obsługującą inwestycje prywatne i publiczne w Katowicach, Chorzowie, Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Tychach, Dąbrowie Górniczej, Mikołowie, Siemianowicach Śląskich, Mysłowicach, Jaworznie, Tarnowskich Górach, Bytomiu, Piekarach Śląskich oraz Będzinie.

Zapraszamy do kontaktu