Systemy teleinformatyczne

Sieci komputerowe – Katowice

Jako firma z branży elektryczno-teletechnicznej oferujemy profesjonalne wykonawstwo sieci komputerowych w Katowicach od A do Z. Dokładamy wszelkich starań, aby docierać do możliwie najszerszego grona Klientów, dlatego też działamy także na terenie innych miast w województwie śląskim. Są to: Chorzów, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Mikołów, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Bytom, Piekary Śląskie, Będzin, a także tereny miejscowości i powiatów ościennych.

Czym są systemy teleinformatyczne?

Obecne systemy teleinformatyczne oparte są na sieciach i instalacjach strukturalnych miedzianych, telekomunikacyjnych, optycznych / światłowodowych oraz sieciach komputerowych. Z kolei nowoczesne systemy teleinformatyczne skupiają się głównie na cyfrowych sieciach szerokopasmowych i wzajemnej integracji tych systemów.

Połączenia telefoniczne, komunikacja za pomocą poczty elektronicznej, wideokonferencje, czat, faksowanie – obecne technologie umożliwiają połączenie tych wszystkich usług w jedną całość.

Nasza oferta w zakresie systemów teleinformatycznych

W zakresie oferowanych przez nas systemów teleinformatycznych znajdziecie Państwo następujące usługi:

  • projekty instalacji teleinformatycznych,
  • montaż sieci telefonicznej wewnątrz budynków,
  • montaż sieci komputerowej wewnątrz budynków,
  • montaż sieci światłowodowych,
  • systemy kontroli dostępu,
  • systemy telewizji przemysłowej,
  • dorób urządzeń aktywnych,
  • serwis sieci teleinformatycznych.

Sieci LAN – czyli lokalne sieci komputerowe

W rozbudowanych, użytkowanych przez dużą ilość osób, sieciach komputerowych liczy się przede wszystkim wydajność i wygodna, bezawaryjna praca. Właśnie w takich przypadkach doskonale sprawdza się sieć LAN – tzw. lokalna sieć komputerowa. LAN to sieć połączonych ze sobą urządzeń. Mogą to być: komputery, drukarki, zewnętrzne dyski twarde, skanery, smartfony i wiele innych podzespołów. Najczęściej są to urządzenia znajdujące się blisko siebie, które wymagają wzajemnej komunikacji.

Połącznie urządzeń za pomocą sieci LAN umożliwia łatwą i niezwykle szybką wymianę plików, współdzielenie zasobów oraz korzystanie z internetu z użyciem wyłącznie jednego modemu.
Nasza firma od wielu lat tworzy wysoce efektywne sieci LAN, zarówno te małe, niewymagające specjalistycznych podzespołów, jak i rozbudowane sieci z routerem, pełnym okablowaniem, switchem oraz dyskiem NAS.

Jeżeli siedziba Państwa firmy mieści się w Katowicach lub innej części województwa śląskiego, zapraszamy do kontaktu z Elprotect.

Zapraszamy do kontaktu